II. šampionát terčovců pořádaný Heiko Bleherem

Ve dnech 19. a 20. října v rámci výstavy Petfestival se konal II. šampionát terčovců pořádaný Heiko Bleherem na počest známého choavatele a průkopníka v odchovu Schmidt-Fockeho.

Výstava a šampionát terčovců 2019

Text: Francesco Denitto

Foto: Jackie Tran

Druhý šampionát terčovců na počest Dr. E. Schmidt-Fockeho se konal v italském městě Piacenza ve dnech 19. a 20. října 2019. Jako i předchozí první šampionát před 3 lety, i tento byl organizovaný a propagovaný světově známým německým cestovatelem, přírodovědcem a expertem na terčovce Heiko Bleherem. Hlavními sponzory celé akce byly společnosti Aquapress-Bleher, Tropical a Oasi Discus Farm. Šampionát měl i podporu organizátorů výstavy Petsfestival 2019, jejíž byl součástí. 

Šampionátu se zúčastnilo 66 terčovců z mnohých evropských zemí: z Řecka, Rakouska, Francie, Německa a samozřejmě z Itálie. 29 z 66 vystavených terčovců byly přírodní formy terčovců. Je to poprvé kdy na šampionátu v Itálii kategorie přírodních ryb má nejvyšší počet přihlášených exponátů ze všech kategorií. To by mohlo znamenat, že po mnoha letech „dominance“ barevných chovatelských forem, převážně z Asie, začínají být evropští milovníci terčovců znovu okouzleni přírodními formami terčovců.

Soutěžní kategorie byly:

Kategorie 1 – Přírodní formy

Kategorie 2 – Pruhovaný tyrkys

Kategorie 3 – Celoplošný tyrkys

Kategorie 4 – Celoplošně červená

Kategorie 5 – Tečkovaná

Kategorie 6 – Vzorované

Kategorie 7 – Nezařazené

Do soutěže přihlášené ryby byly velmi dobré kvality. Vítězi v jednotlivých kategoriích byli vybráni již den před zahájením výstavy. Posuzovateli byli mezinárodně uznávaní experti na terčovce, kteří přijali pozvání od předsedy poroty a hlavního organizátora šampionátu Heiko Blehera.

Posuzovateli byli Bosse Quiding ze Švédska, Frank Tinnes z Německa, Attila Luckacs z Maďarska a z Itálie Gennarino Iovino, Nicola Palmieri a já.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi nádherné trofeje a různé akvaristické produkty. 

Absolutním vítězem, The Best of the Show, se stal nádherný terčovec z odchytu výrazné červené barvy, který patřil rakouskému chovateli Christianu Kubitschkovi. Tato ryba již dříve zvítězila na jiných soutěžích. Posuzovatelé taky vybrali jako vítěze chovatelských forem terčovců pruhovaného tyrkysového terčovce patřící chovatelům Fréderic Gobertovi a Jérémy Thieuxovi z Francie. 

Druhý šampionát terčovců na počest Dr. E. Schmidt-Fockeho skončil poděkováním všem účastníkům, návštěvníkům a hlavnímu organizátorovi Heiko Bleherovi, který nabídl všem milovníkům terčovců nádhernou dvoudenní akci v Itálii.

Žádné komentáře

Comments Closed