VI. mezinárodní šampionát terčovců v Duisburgu 2006

Letos se jako každý druhý rok konal již VI. mezinárodní šampionát terčovců v Duisburgu a tuto povinnou událost pro každého chovatele terčovců jsme si nemohli nechat ujít a spolu s P. Pickou, V. Markem a P. Mžourkem jsme se tam vypravili. Po obvyklé mnohahodinové cestě jsme před bránu výstaviště dorazili ještě před zahájením. Diky přátelům z Rakouska jsme se do výstavních prostor dostali keště před zahájením a zdarma. Meli jsme tak možnost sledovat poslední přípravy vystavovatelů a organizátorů.

Přesne v 9 hodin měl pořadatel celé akce pan Norbert Zajac proslov všem vystavovatelům a prodejcům a vzápětí byl otevřen vstup do prostor výstaviště, kde již čekalo mnoho nedočkavých návštěvníku nakročených „vlítnout“ a shlednout výstavů a nabízené co nejdříve a nakoupit co nejdříve než požadované věci skoupí někdo jiný.

Mým hlavním cílem během návštěvy bylo se setkat s co nejvíce lidmi kolem terčovců a domluvit se s nima na jejich účasti a podpoře dalšího rocníku českého šampionátu terčovců v Praze a šířit dále myšlenky European Discus Federation. Dale jsem se setkal a popovídal s mnohými znamými, s přáteli z Rakouska, z Polska, s Heiko Blehem, s Berndem Degenem, s Horstem Lilnkem a mnohymi dalšími.

Na tomto šampionátu bylo vidět mnoho zajímavých ryb ale žádná vyslovená novinka o které by se mluvilo. Velmi potešující byl úspěch slovenského chovatele Petera federiče, jehož Blue Diamond vyhrál 1. místo v kategorii celoplošně modrých ryb. Blahopřeji !!!!!

Škoda že v soutěži nebyla zastoupena žádná ryba od českého chovatele. Dle mého názory by ryby určite obsadily přední místa. Bohužel mnozí si neuvědomují, že prezentace na podopných akcích zviditelňuje jejich jména a přivádí k nim zájemce o jejich ryby. Co ale není dnes může být příště. Polští chovatelé si toto uvědomují a v soutěži meli 16 ryb.

Fotogalerie:
« z 4 »

Žádné komentáře

Comments Closed